20 آذر 1402 13:22

نبوداعتبار کافی عامل کندی فعالیت های عمرانی شهر کمه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

شهردار کمه از توابع شهرستان سمیرم گفت: تخصیص نیافتن اعتبارات تملک دارایی ها به این شهرداری باعث کاهش فعالیت های عمرانی این شهرداری شد.

مهمترین منبع درآمدی شهرداری از محل همین اعتبارات است که عدم تخصیص آن در سال گذشته مشکلاتی برای طرح های عمرانی و خدماتی شهرداری ایجاد کرد.

وی با اشاره به مشخص کردن ردیف بودجه ای ۲۲۰ میلیون تومانی برای دو طرح شهرداری افزود: توسعه زیرساخت های منطقه نمونه گردشگری چشمه بابازرنگ این شهر مهمترین طرح شهرداری و مورد انتظار مردم این منطقه بود.

وی با بیان اینکه بهبود وضعیت معابر و عبور و مرور در شهر کمه دیگر طرح مصوب در این ردیف اعتباری بود، اظهار کرد: این طرح نیز که طی موافقتنامه با معاونت برنامه ریزی استانداری اصفهان مصوب شده بود به سبب تخصیص نیافتن اعتبار اجرا نشد.

شهردار کمه اضافه کرد: شهرداری این شهر با نبود منابع درآمدی پایدار و مناسب با مشکلات زیادی روبروست و حتی حقوق کارکنان شهرداری نیز با تاخیر پرداخت می شود.

وی بار دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به معافیت عوارض بخش کشاورزی تجدید نظر کنند یا از راه های دیگری شهرداری های شهرهای بدون صنعت و منابع درآمدی پایدار را کمک دهند.

افشاری با اشاره به اینکه کمه آخرین شهر استان در جنوب اصفهان است اظهار امیدواری کرد: دولت یازدهم و نمایندگان مجلس نهم نسبت به این موارد با جدیت و اهتمام بیشتری اقدام کنند.

شهر باستانی کمه با افزون بر دو هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، بعنوان مرکز بخش پادنا با حدود ۱۰هزار جمعیت ثابت و عشایری در ۲۲۰ کیلومتری جنوب اصفهان و در دامنه های رشته کوه دنا واقع شده است.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *