2 خرداد 1403 11:22

آشنایی با چشمه بابا زرنگ کمه

مطالب مرتبط
تست

آنچه در این مقاله خواهید خواند

در شهرستان سمیرم چشمه بابا زرنگ کُمِه نظر هر گردشگری را به خود جلب می ‌کند. در اطراف این چشمه، چندین چشمه کوچک و بزرگ دیگر نیز جاری است و درختان چنار قطور چند صد ساله نیز بر زیبایی آن افزوده‌ اند. این چشمه از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی نیز برخوردار است. کمه جنوبی ‌ترین شهر استان اصفهان در شهرستان سمیرم است و در کوهپایه‌ های خاوری قله دنا قرار گرفته و منطقه‌ ای سردسیر است.

چشمه‌ بابا زرنگ کمه در شصت کیلومتری شهر سمیرم واقع شده است. اطراف چشمه‌ بابا زرنگ، چشمه‌ های کوچک و بزرگ دیگری هم قرار دارند که بر جذابیت محل افزوده‌ اند. درختان چنار قطور کهنسال در اطراف چشمه‌ بابا زرنگ روییده‌ اند و فضایی برای نشستن و استراحت گردشگران به وجود آورده‌ اند. چشمه بابا زرنگ کمه یک پارک تفریحی بشمار می رود که در سال‌ های اخیر شهرداری یک سری امکانات مانند سرویس بهداشتی و نمازخانه نیز برای بازدید کنندگان از این چشمه فراهم کرده است. مسافران می‎ توانند از جاده‎ سد حنا که در مسیر یاسوج واقع شده به طرف شهر کمه حرکت کنند و پس از طی مسیری طولانی ، به این چشمه‌‎ برسند. در چشمه‌ بابا زرنگ، پارکینگ برای جا دادن ماشینها نیز وجود دارد، در این منطقه همچنین نورافکن‌ هایی تعبیه شده که شبها روشنایی را تامین می کنند.

با توجه به این امکانات، مسافران می ‌توانند بدون نگرانی درباره اتومبیل ‌های خود یا سرویس بهداشتی و محل خواب، در میان درختان کنار چشمه کمپ زده و از آب و هوای خوب منطقه لذت ببرند. پارک چشمه‌ بابا زرنگ منطقه‌ ای کوچک است و طبق گفته‌ های ساکنین کمه، معمولا خیلی شلوغ نمی ‌شود، پس احتمال اینکه کسی به کمه سفر کند و در چشمه بابا زرنگ جایی برای کمپ زدن پیدا نکند کم است. درصورتی که قصد سفر به کمه را دارید، لباس گرم را فراموش نکنید. اگر می‌ خواهید در پارک تفریحی چشمه بابا زرنگ چادر بزنید، به این نکته دقت داشته باشید که این منطقه شب ‌ها بسیار سرد است و لباس گرم و پتو از ضروریات سفر به چشمه بابا زرنگ محسوب می ‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *